top of page

Czy ciasto francuskie jest keto?

W dzisiejszych czasach dieta ketogeniczna staje się coraz bardziej popularna. Jest to dieta o niskiej zawartości węglowodanów, która może pomóc w utracie wagi i poprawie zdrowia. Jednak wiele osób zastanawia się, czy ciasto francuskie, popularny składnik wielu przepisów, jest keto. W tym artykule przeanalizujemy, czy ciasto francuskie jest zgodne z dietą ketogeniczną oraz jak przygotować ciasto francuskie zgodnie z zasadami keto.

Czy ciasto francuskie jest keto?

Ciasto francuskie jest jednym z ulubionych składników kuchni francuskiej i jest stosowane w wielu przepisach na całym świecie. Niemniej jednak, większość przepisów zawiera mąkę pszeniczną, która jest bogata w węglowodany i nie jest zgodna z dietą ketogeniczną. Ciasto francuskie przygotowane z tradycyjnej mąki zawiera około 50 gramów węglowodanów na 100 gramów, co przekracza zalecane dzienne spożycie węglowodanów na diecie keto.


Jak przygotować keto ciasto francuskie?

Mimo że tradycyjne ciasto francuskie nie jest keto, istnieją sposoby na przygotowanie ciasta zgodnego z zasadami diety ketogenicznej. Zamiast mąki pszennej, do przygotowania ciasta można użyć mąki migdałowej lub kokosowej, które są niskowęglowodanowe. Można również dodać do ciasta inne składniki, takie jak ser, jajka i zioła, aby zwiększyć wartość odżywczą i smak.


Przepis na keto ciasto francuskie:


Składniki:

 • 1,5 szklanki mąki migdałowej

 • 4 łyżki masła

 • 1/4 szklanki wody

 • 1 jajko

 • szczypta soli

Instrukcje:

 1. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni C.

 2. W dużej misce wymieszaj mąkę migdałową i sól.

 3. Dodaj masło i wodę, a następnie wymieszaj, aby utworzyć gładką masę.

 4. Dodaj jajko i wymieszaj, aż składniki się połączą.

 5. Owiń ciasto w folię spożywczą i włóż do lodówki na 30 minut.

 6. Wyjmij ciasto z lodówki i rozwałkuj na grubość około 0,5 cm.

 7. Wyciąć ciasto w kształcie kwadratów lub prostokątów.

 8. Układaj ciasto na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

 9. Piecz ciasto w piekarniku przez około 15 minut, aż stanie się złote.Podsumowując, wypiekanie keto puffy może być zabawne i satysfakcjonujące, a jednocześnie zaspokajać potrzeby diety ketonowej. Przepis na keto puffy jest stosunkowo prosty i wymaga tylko kilku składników, które są łatwo dostępne w większości sklepów spożywczych. Pamiętaj, że przygotowanie keto puffy wymaga czasu i cierpliwości, ale po wypieczeniu cieszy się nie tylko wspaniałym smakiem, ale także niską zawartością węglowodanów i wysoką zawartością tłuszczów. Dlatego, jeśli jesteś na diecie ketonowej i chcesz coś słodkiego, ale jednocześnie zgodnego z zasadami diety, spróbuj upiec keto puffy!

16 views0 comments
bottom of page